lampiony wykonane z butelek
Źródło: www.upcycled-wonders.com

Aby nadać naszemu ogrodowi charakteru musimy zadbać nie tylko o rośliny i architekturę, ale również o drobne detale, które zwieńczą całość. Ich własnoręcznie wykonanie nie musi być wcale czasochłonne ani kosztowne, wystarczy tylko odpowiedni pomysł i chęci do pracy. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na praktycznie i niezwykle efektowne ozdoby ogrodowe, które możecie wykonać samodzielnie przy znikomym nakładzie kosztów.

Butelkowe lampiony

Powiedzenie „nabić w butelkę” nabierze dla naszych gości nowego znaczenia, gdy zobaczą świece w osłonce z… butelki. Najlepiej wykorzystać w tym celu butelkę po winie, ze względu na najgrubsze i najmocniejsze szkło. Wykonanie takiego efektownego lampionu jest banalnie proste – wystarczy tylko odciąć dna butelek przy pomocy specjalnego noża do szkła, wyszlifować papierem ściernym aby się nimi w przyszłości nie pokaleczyć, i nałożyć je na zapalone świece. Takie lampiony praktycznie nic nas nie kosztują, a efekt wszystkich zachwyci!

lampiony wykonane z butelek
Źródło: www.upcycled-wonders.com

Oświetlona droga

Jeżeli ścieżki w naszym ogrodzie wyłożone są kostką lub kamieniami, ewentualnie wylane betonem, możemy sobie w bardzo łatwy sposób zagwarantować widoczność po zmroku. Alternatywą dla ogrodowego oświetlenia będzie tutaj farba świecąca w ciemnościach lub sam puder fosforyzujący, który dodamy do zwykłej farby. Na naszej drodze możemy narysować dowolne wzory – ślady stóp, roślinne ornamenty lub subtelne koła, które wytyczą nam w ciemnościach kierunek. Trzy warstwy farby powinny wystarczyć, aby zadziałała ona jak lampy solarne – w ciągu dnia naświetli się dzięki promieniom słonecznym, a wieczorem oświetli nasz ogród i ścieżki. W zależności od namalowanych przez nas wzorów możemy uzyskać po zmroku niesamowity efekt.

Rzeźby wykonane z… liści

Aby uzyskać efektowną misę na owoce lub płyty chodnikowe, którymi wyznaczymy ścieżki w naszym ogrodzie będą nam potrzebne liście, piasek, worek foliowy oraz cement. W zależności od przeznaczenia wybierzmy liść w odpowiednim rozmiarze. W miejscu osłoniętym od słońca i wiatru wysypmy piasek, następnie przykryjmy go folią. Będzie on stanowił podstawę dla naszego odlewu. Jeżeli chcemy wykonać miskę usypmy piasek w kopczyk. Na piasku przykrytym folią połóżmy liść tak, abyśmy widzieli jego unerwiony spód. Całość zalejmy dwoma warstwami betonu przekładając je metalową siatką, zwracając uwagę na brzegi naszej rzeźby. Gdy beton wyschnie odklejmy resztki liścia (możemy to tego użyć śrubokrętu) i możemy już ustawiać w naszym ogrodzie własnoręcznie wykonaną rzeźbę.

betonowy odlew liścia
Źródło: tipy.interia.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ