płytki ceramiczne

Zazwyczaj w budownictwie jednorodzinnym, poza tym, że możemy cieszyć się pięknym ogrodem – stajemy przed wyzwaniem urządzenia idealnego, wymarzonego tarasu. Taras ten jest bowiem pewnego rodzaju wizytówką naszego domu, ale także – pełni uzupełnienie wyglądu naszego ogrodu. Jego aranżacja powinna być spójna zarówno z wnętrzem domu, jak i z jego otoczeniem. Dzięki temu stanowi swoiste połączenie pomiędzy tym, co w środku, a tym co na zewnątrz. Zanim jednak zaczniemy to, co najprzyjemniejsze – a zatem „meblowanie” i dekorowanie naszego tarasu – musimy stanąć przed bardziej przyziemnymi, pracami „budowlano-remontowymi”, będącymi bazą ostatecznego wyglądu aranżacji.

Ściany i podłoga

płytki ceramiczne

Kiedy zabieramy się za budowę lub remont tarasu – powinniśmy zacząć od rzeczy podstawowej, a mianowicie – od wyboru materiałów budowlanych, takich jak kamień, drewno czy płytki ceramiczne. Stajemy przed wyzwaniem podjęcia szeregu, bardzo ważnych, bo długoterminowych decyzji. Czy chcemy aby na naszym tarasie królowały deski, a może kamień, a może jeszcze coś innego – na przykład płytki ceramiczne. Te ostatnie wydają się bardzo dobrym, sprawdzonym rozwiązaniem na lata, dlatego w dzisiejszym wpisie to im przyjrzymy się z bliska.

Jakie płytki wybrać?

Jak zapewne wszyscy wiedzą – zazwyczaj nie możemy wybrać dokładnie tych samych płytek ceramicznych do wykorzystania zarówno w salonie, kuchni, łazience, jak i na tarasie. Wszak musimy brać tu pod rozwagę ich właściwości. Nieco inne są płytki ścienne, a inne są podłogowe – choćby pod względem ścieralności (te na ścianie nie muszą być aż tak odporne, jak te na podłodze). Kiedy wybieramy płytki na taras – musimy pamiętać, że one koniecznie muszą być mrozoodporne (zwłaszcza, jeśli mają znaleźć się na tarasie w naszej strefie klimatycznej). Oznacza to, że muszą wyróżniać się niską nasiąkliwością. W przeciwnym razie – po pierwszej zimie nie będą nadawały się do użytku. Warto także zwrócić uwagę na to, by były antypoślizgowe. Wszak na tarasie, niezależnie od pory roku, po deszczu może zrobić się mokro. A wtedy nietrudno się poślizgnąć. Warto więc rozpocząć poszukiwania od przejrzenia ofert zamieszczanych w porównywarkach cen: http://www.okazje.info.pl/dom-i-ogrod/plytki-scienne/.

Poza właściwościami – wybór idealnych płytek wiąże się z przebrnięciem przez całą gamę barw i wzorów oferowanych przez producentów. Poza tym, że płytki mają nam służyć przez lata – muszą przecież nam się podobać oraz uzupełniać wspomniane wcześniej aranżacje wnętrza i okolic domu. Ta czynność, choć dla wielu przyjemna – może być bardzo żmudna. 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ