zapachowe świece w ogrodzie, obok gałązku bzu

Jeżeli chcemy sprawić, aby wieczory spędzone na naszym tarasie lub w altance były bardziej nastrojowe możemy zrezygnować ze standardowego oświetlenia elektrycznego lub zasilanego energią słoneczną na rzecz tradycyjnych świec. Nic nie umili bardziej chwili relaksu w ogrodzie jak płomień świecy w efektownej oprawie. Niektóre świecą mogą nam się również dodatkowo przysłużyć odstraszając owady.

Jakie świece możemy kupić?

Przede wszystkim – świece zapachowe. Jeżeli nie zdecydowaliśmy się na hodowanie w naszym ogrodzie pachnących ziół czy kwiatów lub gdy warunki atmosferyczne im nie sprzyjają zaopatrzmy się w pachnące świece. Możemy również znaleźć świece o zapachu lawendy, rozmarynu czy mięty, wszystko zależy od naszych upodobań.

Do ogrodu dobrze sprawdzą się również specjalne świece odstraszające owady, które pozwolą nam cieszyć się długimi wieczorami w ogrodzie bez bąbli po ukąszeniach następnego dnia. Użyte w takich świecach olejki eteryczne są przyjemne w zapachu dla człowieka, nie do zniesienia zaś dla komarów.

Jeżeli obawiamy się otwartego ognia w altanie lub tarasie nie musimy rezygnować z klimatu świeczki, wystarczy zakupić świecę ledową, działająca na baterie. Uzyskamy bezpieczny dla drewnianych elementów efekt palącej się świecy.

świeca LED
Źródło: agito.pl

Gdzie je umieścić?

Świecę możemy umieścić np. w stylowym lampionie, kupionym lub wykonanym samodzielnie (więcej o lampionach przeczytacie tutaj) lub zorganizować dla nich specjalne miejsce, np. w stylowej doniczce, lekko podsypanej ziemią, aby było widać płomień świecy. Dzięki temu unikniemy problemu z woskiem, który może zostać na stole, jednocześnie uzyskamy efekt „płonącej” rośliny doniczkowej. Niezwykły efekt uzyskamy, gdy użyjemy specjalnej donicy do hodowli truskawek, gdzie w mniejszych elementach donicy (tych, w których jest miejsce na zakorzenienie się sadzonek truskawki) postawimy małe świece w formie np. podgrzewaczy do kominków.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ