rośliny zasadzone w starych kaloszach

Główną ozdobą naszego ogrodu są, oczywiście, kwiaty. Jednak jak tak każdy wybitny obraz potrzebuje odpowiedniej ramy, tak nasze kwiaty potrzebują odpowiedniej donicy, która będzie podkreślać charakter i styl naszego ogrodu, a jednocześnie doskonale komponować się z kwiatami, zwracając uwagę na to, co w nich najpiękniejsze. Efektowną donicę możemy zrobić sami, pozwoli nam to zaoszczędzić pieniądze oraz wykorzystać pozornie tylko niepotrzebne już przedmioty, na które dotychczas nie mieliśmy żadnego pomysłu. Gwarantujemy, że samodzielnie zrobiona donica będzie bardziej cieszyła oko niż ta, kupiona w sklepie a przygotowanie jest wcale nie musi być czasochłonne.

Jak przygotować?

Niemal w każdym domu znajdzie się stary kosz wiklinowy lub łubianka po owocach (jagodach bądź truskawkach). Jeśli nie mamy pomysłu jak je wykorzystać w naszym ogrodzie, możemy zrobić z nich donice. Wystarczy tylko dokładnie je opłukać i pozostawić do wyschnięcia. Następnie nakładamy na nie kilka warstw farby olejnej lub spryskujemy je lakierem, aby dłużej wytrzymały w ogrodzie i nie zniszczyły się pod wpływem wody. Następnie środek kosza lub łubianki wykładamy folią i gotowe! Możemy sadzić nasze ulubione rośliny. Taką domową donicę możemy postawić na tarasie – nie zajmuje dużo miejsca, a wygląda doskonale.

Co możemy zamienić w donicę?

Prawie wszystko. Oprócz wymienionych już przez nas łubianek po owocach czy starych wiklinowych koszy możemy też wykorzystać kartonowe opakowania po sokach – wystarczy odciąć górną ich część, pomalować je, przebić w kilku miejscach spód takiego opakowania aby zapewnić ujście wody i gotowe. W takich opakowaniach możemy też zrobić dwie dziurki na samej górze i przewlec przez nie sznurek – dzięki temu zyskamy wiszące donice na nasz taras.

Mniejsze donice możemy również przygotować w starych słoikach, szufladach, walizkach czy puszkach po konserwach a nawet w starym bucie. Jeżeli chcemy zorganizować w naszym ogrodzie większy kwietnik możemy przygotować go w starej beczce, taczce jak również w wannie. Kwiaty pielęgnowane z miłością będą dobrze rosły w niemal każdym miejscu a my możemy samodzielnie stworzyć naprawdę niepowtarzalne donice, dzięki którym nasz ogród stanie się naprawdę niepowtarzalny.

rośliny posadzone w szklanych słoikach i butelceDoniczki mogą nawet wisieć w powietrzu! O tym jak zrobić to samemu w swoim domu pisze zaprzyjaźniona z nami strona DomoweDIY.pl Polecamy!

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ