eleganckie lampiony ogrodowe

Nic lepiej nie podkreśla przyjemnych wieczorów niż palący się ogień. Możemy go również przenieść do ogrodu, niekoniecznie w formie tradycyjnego ogniska, lecz jako elegancki i ciekawy lampion, który stanie się wykończeniem naszego przytulnego ogrodu.

Lampiony dostępne na rynku

Możemy kupić latarnie oraz lampy ścienne, które przypominają tradycyjne lampiony rodem z początku XIX wieku, gdy na ulicach królowało oświetlenie gazowe a także gotowe lampiony na świece. Oferta jest szeroka, dzięki czemu dobierzemy dodatek idealnie dopasowany do stylu naszego ogrodu. Do wyboru mamy tradycyjne szklane lampiony na blaszanym stelażu (z tradycyjnego lub ozdobnego szkła), ażurowe (które po zapaleniu utworzą ciekawy światłocień), ceramiczne (w wielu różnych wzorach) a nawet wiklinowe. Lampiony mogą być w formie domków, latarni morskich, klatek dla ptaków i wielu, wielu innych. Na specjalnie okazje możemy również zaopatrzyć się w lampiony w kształcie wyciętej dyni lub domku z piernika, w sam raz na nastrojowe, ale chłodniejsze już jesienno-zimowe wieczory.

Własnoręcznie wykonany lampion

W internecie jest mnóstwo pomysłów na własnoręczne wykonanie lampionu lub pochodni do ogrodu, nam szczególnie przypadły do gustu te lampiony, które możemy wykonać z wykorzystaniem niepotrzebnych (jak się okazuje, tylko pozornie) przedmiotów, które mamy w zasięgu ręki, czyli np. słoika lub puszki. Wokół gwintu słoika zaczepiamy cienki, elastyczny drucik dzięki któremu powiesimy nasz lampion np. na ogrodzeniu lub balustradzie tarasu czy werandy. Z zewnątrz słoik możemy ozdobić specjalnymi farbami do szkła lub poprzyklejać do niego np. krótkie, suche patyczki. Abo świeca w środku była stabilniejsza możemy słoik częściowo wypełnić ziemią lub żwirkiem, w którym lekko ją zakopiemy. Stare blaszane puszki (najlepiej te po konserwach, z których zedrzemy etykiety) możemy odpowiednio przedziurawić zgodnie z wymyślonym przez nas wzorem, który stanie się widoczny, gdy zapalimy świecę. Do przebijania puszki proponujemy podłożyć starą deskę, dzięki czemu dziurawiąc ją nie wygniemy naszego lampionu. Możemy wykonać dziurki przy użyciu zwykłego gwoździa jak również śrubokrętów, które, w zależności od ich końcówki, utworzą dziurki o różnych kształtach i rozmiarach.

lampiony zawieszone na drzewku oliwnym

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ