Deski podłogowe Andrewex 2 szt x Deska kompozytowa dwustronnie ryflowana 25x150x2900mm Brąz

Szukasz nowego podłoża dla swojego tarasu lub balkonu? Niezależnie od tego, gdzie potrzebujesz umieścić nową podłogę, zdecydowanie dobrym wyborem będą deski kompozytowe. To specjalne, wykonane z kompozytu tworzywa, które sprawdzą się w wielu trudnych warunkach. Jeśli więc chcesz postawić na modne, ale przede wszystkim efektowne i funkcjonalne rozwiązanie, to wybierz właśnie deski kompozytowe.

Czym są deski?

Deski kompozytowe są specjalną mieszaniną pyłu drzewnego z domieszką tworzywa. Przede wszystkim najwyższej jakości modele wykonuje się z czystego PCV. Gorszej jakości zaś produkowane są z polipopylenu. Posiadają dość standardową budowę, szerokość ok. 12-14 cm. Ponadto dostępne są w wielu kolorach, co pozwala dopasować je do naszych potrzeb oraz całego ogrodu czy balkonu. Najczęściej posiadają one budowę komorową oraz powierzchnię rowkowaną bądź całkowicie gładką.

Zalety i wady

Dużą zaletą desek jest to, że są one przede wszystkim znacznie trwalsze od tradycyjnego drewna. Świetnie sprawdzają się tam, gdzie gromadzi się woda, a przy tym są również odporne na działanie promieni słonecznych. Co ciekawe, zwłaszcza ze względu na panujące w Polsce warunki atmosferyczne – deski kompozytowe są odporne na mróz, zniekształcenia oraz pleśń i grzyby.

Deski podłogowe Andrewex 2 szt x Deska kompozytowa dwustronnie ryflowana 25x150x2900mm Brąz

Główną wadą jest konieczność dopasowania podczas montażu – zwężone deski nie nadają się do tradycyjnego mocowania przy pomocy zwykłego klipsa. Należy zastosować tutaj specjalny zaczep, mocowanie na wkręty. Pozostaje także kwestia maskowania niedoskonałości, co może przeszkadzać zwłaszcza osobom, które cenią sobie dokładność wykonania. Deski kompozytowe znajdziesz m.in. w porównywarce cen Okazje.info.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ