Abstract autumn seasonal background with orange leaves.

Nim zdążyliśmy się zorientować, za chwilę przyjdzie jesień! Dni są już coraz krótsze i chłodniejsze. Odczuwamy to nie tylko my, na własnej skórze. Nasz ogród też już przeczuwa nadejście nowej pory roku, która z jednej strony potrafi zachwycać kolorami, a z drugiej, niekiedy przejawia swe mniej urokliwe, szare oblicze. Nadchodzi czas na porządki w ogrodzie, dzięki którym przygotujemy go do zimy. Co musimy zrobić? Chętnie udzielimy kilku wskazówek!

Zadbany trawnik

Zacznijmy od najprostszej czynności. Chodzi o koszenie trawy. Musimy pamiętać, że jesień oznacza wyższe i rzadsze koszenie. Co więcej, to ostatnie koszenie powinno mieć miejsce na przełomie października i listopada, więc pamiętajmy, by jeszcze tego nie zaniedbywać!

Abstract autumn seasonal background with orange leaves.

Dodatkowo, przez zimą warto postawić na aerację naszego trawnika, która pozwoli na rozluźnienie murawy. Na koniec, oczywiście – nie ominie nas dokładne oczyszczanie naszych trawników – grabienie liści, gałązek i tym podobnych to naprawdę konieczna czynność, by po zimie znów cieszyć się zadbanym, designerskim ogrodem!

Rabaty z wieloletnimi roślinami

Musimy ocenić co należy przyciąć lub usunąć. Pozbywamy się uschniętych, nadziemnych części bylin. Pamiętajmy, że jednak nie chodzi tu o pozbycie się absolutnie wszystkiego, wszak to rabata z roślinami wieloletnimi. Pozostawmy np. zaschnięte kwiatostany, które dodadzą naszemu ogrodowi uroku także zimą. Jeśli nasze rośliny przejawiają oznaki chorobowe – należy zmienione ich części usunąć. Dodatkowo, koniecznie musimy wygrabić opadłe liście z rabaty, a jak wiemy – jesienią może być ich bardzo wiele. Zapowiada się pracowity czas!

Rabaty z jednorocznymi roślinami

Nadchodzi czas, w którym należy z naszej rabaty usunąć pozostałości uprawianych jednorocznych roślin. Nie możemy także pozwolić na to, by pozostały na niej chwasty. Kiedy już posprzątamy – musimy postawić na nawożenie. Najlepiej użyć do tego kompostu lub obornika, ale poradzą sobie także sztuczne nawozy. To jeszcze nie koniec! Jesienią, zanim nadejdzie zima, musimy także bardzo starannie przekopać rabaty.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ