zabudowana altana ogrodowa Boston

Fantastycznym elementem wyposażenia naszego ogrodu może być zabudowana altana lub domek ogrodowy. Nie tylko pozwoli nam przysiąść w nim w chłodniejsze dni i napić się ciepłej herbaty, ale będzie również niezwykłym, bajecznym elementem w naszym ogrodzie, który z pewnością każdemu przypomni marzenie z dzieciństwa o domku na drzewie. Takie domki co prawda możemy postawić tylko na gruncie, ale dobre i to!

Na chłodniejsze dni

Jeżeli nie chcemy rezygnować zbyt szybko z wypoczynku w ogrodzie, jednak niskie temperatury, wiatr lub deszcz nam w tym przeszkadzają przenieśmy się do domku. Są one zwykle wyposażone w okna, więc jeśli nie ma silnego wiatru lub mrozu możemy otworzyć okna aby cieszyć się świeżym powietrzem. Domki takie wykonane są z wysokiej jakości drewna, odpornego na bezlitosne czasami warunki atmosferyczne, dachy są obite papą, co gwarantuje nam nieprzemakalność domku w deszczowe dni. Wielu producentów oferuje również możliwość zamówienia dodatkowego ocieplenia do wybranego przez nas domku co spowoduje, że będzie w nim prawie tak samo ciepło jak w domu.

Świetnym pomysłem są domki z przeszklonymi drzwiami, które pozwolą nam z ciepłego kata obserwować ogród o każdej porze dnia i roku.

W domku ogrodowym możemy spokojnie ustawić stół i kilka krzeseł jak również zamontować oświetlenie.

Inne zastosowania

Jeżeli wiemy, że w czasie chłodniejszych miesięcy nie będziemy korzystać z naszego domku ogrodowego możemy zaaranżować go jako składzik na wszelkie sprzęty ogrodowe. Do takiego domku możemy wstawić kosiarkę i inne urządzenia elektryczne, dzięki czemu będą ochronione przed deszczem i śniegiem, później będzie nam też łatwiej je wyczyścić i przygotować do nowego sezonu. W takim domku znajdzie się również miejsce na narzędzia ogrodowe, najlepiej posegregowane w pudełkach lub koszach a także drobniejsze meble ogrodowe, takie jak leżaki, fotele czy mały stolik. Niektórzy producenci wyszli naprzeciw naszym potrzebom i uwzględnili w swoich domkach dwa pomieszczenia – jedno rekreacyjne, drugie pełniące właśnie funkcję schowka.

Jeżeli jesteśmy zapalonymi ogrodnikami nie musimy czekać z utęsknieniem na wiosnę, aby hodować wspaniałe kwiaty – w naszym domku ogrodowym możemy zorganizować ogród zimowy. Rośliny nie będą tam narażone na siarczysty mróz lub intensywnie opady deszczu lub śniegu, a my nie będziemy musieli robić przerwy jesienno-zimowej w naszej ogrodniczej pasji. Domki ogrodowe znajdziesz pod tym linkiem: http://www.okazje.info.pl/dom-i-ogrod/altany-i-domki-ogrodowe/.

domek ogrodowy zawilec

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ