fontanna ogrodowa

Fontanny ogrodowe są niezwykłymi ozdobami, które zmieszczą się nawet na małej przestrzeni i do spokojnych wieczorów w ogrodzie wniosą kojący szmer płynącej wody. Warto zainwestować w taką dekorację, który zamieni nasz ogród w niezwykle przytulny i magiczny zielony zakątek.

Finezyjne formy

Oprócz tradycyjnych fontann ogrodowych w kształcie skały mam do wyboru szerokie spectrum możliwości, od konstrukcji bardzo naturalnych, przypominających właśnie górskie strumyki, po prawdziwe dzieła sztuki, czyli fontanny w formie rzeźby, np. cherubinek lub zakochana para. Można również znaleźć fontanny „z przymrużeniem oka”, w oryginalnych kształtach, np. chłopca kąpiącego się w dużej drewnianej misce lub grzybków. W ogrodzie możemy również umieścić fontannę przedstawiającą Buddę lub Sfinksa. Dużą popularnością cieszą się także fontanny o bardzo nowoczesnym, minimalistycznym designie w formie brył geometrycznych – kuli lub prostopadłościanu.

klasyczna fontanna ogrodowa

Cichy szmer

Wybór fontanny ogrodowej można również uzależnić od rodzaju przepływu wody. W fontannach kaskadowych strumień wody przepływa po każdym elemencie konstrukcji, co zapewni przyjemny szum wody. W fontannach np. na planie kuli woda wydostająca się z jej wierzchołka delikatnie opływa całą bryłę. Takie fontanny zwykle są wykonane z kamienia lub stali nierdzewnej, na których spływająca woda będzie się pięknie prezentować. Co ważne, część dostępnych na rynku fontann ogrodowych jest napędzana energią słoneczną, co dodatkowo spowoduje, że nasz ogród stanie się bardziej przyjaznym naturze.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMeble do ogrodu
Następny artykułO lampionach słów kilka

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ