Balkon - niewielka przestrzeń, jak urzadzić?
Źródło: Pinterest

Balkon to przestrzeń, którą posiada większość mieszkań znajdujących się w bloku. To często niewielkie miejsce, które urządzone w odpowiedni sposób może nam zastąpić duży ogród. Balkon będzie znakomitym miejscem, gdzie bez przeszkód poczytamy książkę, popracujemy na komputerze, czy po prostu napijemy się kawy. Sprawdź, co potrzebujesz, aby urządzić idealny balkon.

Zamień balkon w mały raj

Przestrzeń do wypoczynku powinna być przede wszystkim urządzana w logiczny, uporządkowany sposób. Najlepiej jest wcześniej dokładnie zaplanować wygląd tego miejsca. Zacznijmy od kolorów – czasem nie wolno nam przemalować ścian balkonu z uwagi na jednolity wygląd całego bloku. Możemy jednak zaczarować to miejsce wybierając kolorowe dodatki, jak np. poduszki. Najmodniejsze są modele w geometryczne wzory, zwierzęce motywy czy zabawne grafiki z wesołymi napisami. Świetnie sprawdzą się także stonowane poduszki, które nadadzą wnętrzu bardziej eleganckiego charakteru.

Balkon - niewielka przestrzeń, jak urzadzić?
Źródło: Pinterest

Zamiast tradycyjnych mebli możemy postawić na sprytne rozwiązania, jak np. skrzynia ogrodowa. Pozwoli ona nam zaoszczędzić miejsce, a jednocześnie stanie się obiektem, w którym możemy przechowywać poduszki czy inne balkonowe akcesoria.

Stoły ogrodowe VidaXL Wiszący stolik balkonowy 41524

Świetnym wyjście są także składane stoliki, które bez przeszkód możemy schować, gdy z nich nie korzystamy. Obecnie na topie są podwieszane stoliki, które zawieszamy o barierkę balkonową. Znajdziemy je m.in. na Okazje.info: http://www.okazje.info.pl/dom-i-ogrod/stoly-ogrodowe/. Stoliczki tego rodzaju montuje się także do ściany. Dzięki temu uzyskamy powierzchnię, na której możemy umieścić np. szklankę z napojem. To proste rozwiązania, które odmienią nasz balkon. Oczywiście nie zapominajmy też o kwiatach w doniczkach, małym, przytulnym dywaniku czy lampionach ogrodowych, które dodadzą nieco romantycznego charakteru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ