Agrowłóknina jest uniwersalnym materiałem, najczęściej wykorzystywanym w ogrodnictwie, szkółkach leśnych i sadownictwie. Agrowłóknina w ogrodzie służy przede wszystkim zabezpieczeniem roślin przed chłodem i mrozem. Jednak jej właściwości sprawiają, że chroni warzywa i rośliny również przed zachwaszczeniem, szkodnikami oraz szybkim parowaniem wody. Jak widać agrowłóknina w ogrodzie może być wykorzystywana przez cały rok, bez względu na temperaturę. Materiał ten dostępny jest w różnych kolorach, które różnią się pomiędzy sobą właściwościami i przeznaczeniem. Wybierając agrowłókninę, warto zwrócić uwagę na gramaturę i porowatość i dostosować je do potrzeb ogrodu.

Jak zabezpieczyć róże na pniu przed zimą

"- jak zabezpieczyć róże na pniu przed zimąOgrodnicy, zarówno ci profesjonalni, jak i hobbyści zachodzą w głowę, jak odpowiednio zabezpieczyć rośliny w okresie zimowym. Niska temperatura, mrozy, ale również silny wiatr i częste opady śniegu mogą w kilka krótkich chwil zniszczyć lata ciężkiej pracy i pielęgnacji. Jak zatem zabezpieczyć róże na pniu przed zimą? Warto zainwestować w zakup białej agrowłókniny i odpowiednio owinąć delikatną roślinę. Nawet jeśli róże na pniu hodowane są na balkonie, a nie w ogrodzie, nadal pozostają bardzo delikatnym kwiatem, bardzo wrażliwym na mróz. Należy pamiętać, że agrowłóknina w ogrodzie stosowana jest nie tylko do zabezpieczenia róży na pniu przed zimą, dlatego można zakupić od razu całą belkę materiału. Należy pamiętać, że róże pienne w ogrodzie, zabezpiecza się przed zimnem inaczej niż te hodowane w doniczce. Róże na pniu posadzone w ogrodzie muszą mieć zabezpieczony nie tylko kwiatostan, ale również podstawę. Najlepiej okopać kwiaty odpowiednią warstwą ziemi lub kompostu. Natomiast koronę drzewka owija się szczelnie przepuszczalnym materiałem. Agrowłóknina sprawdzi się tu idealnie. Róże pienne w donicy również można zabezpieczyć, szczelnie owijając koronę materiałem, a korzenie obficie okopać ziemią. Kwiat można także przechylić i w całości okopać. Zabezpieczając róże na pniu przed zimą, należy pamiętać, że kwiaty narażone są także na działanie wiatru, warto wesprzeć je dodatkowym palikiem, aby nie przewróciły się.

Iglaki na balkonie zimą

Nie każdy może pozwolić sobie na posiadanie ogrodu czy działki i odrobinę zieleni wprowadza właśnie na balkonie. Najczęściej wśród roślin balkonowych spotyka się niewielkie iglaki, które stanowią ciekawą ozdobę i ożywiają przestrzeń. Iglaki na balkonie zimą również należy zabezpieczyć przed mrozem. Doniczki koniecznie trzeba mocno zakopać ziemią, tak aby korzenie nie zmarzły. Górę rośliny szczelnie owijamy agrowłókniną, zaczynając od podstawy i kończąc na czubku. Tak zabezpieczone iglaki na balkonie zimą przetrwają bezpiecznie nawet największy chłód!

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułJakie nowoczesne meble tarasowe wybrać?

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ